História školy

Základná škola s Materskou školou v Jarku je výchovno-vzdelávacie zariadenie so 40-ročnou históriou. Od roku 2002 má Základná škola právnu subjektivitu a od 1.7.2004 je zlúčená s Materskou školou. Jej súčasťou je školský klub a zariadenie školského stravovania. Je situovaná vo výhodnej polohe v podstate mimo obce, čo zaručuje možnosť vhodného využitia areálu na oddych, športovú i relaxačnú činnosť.

Navštevuje ju v priemere 160 žiakov ročne v deviatich triedach, z čoho v priemere 3 % tvoria dochádzajúci žiaci, a 40 detí MŠ v2 oddeleniach. Školský klub má 25 žiakov v jednom oddelení. Na škole je k dispozícii telocvičňa a minitelocvičňa, ktorá slúži širokej verejnosti obce, odborná počítačová učebňa, dielňa pre žiakov, knižnica a kultúrna miestnosť využívaná na besedy, prednášky, súťaže, kvízy a v popoludňajších hodinách ako herňa pre školský klub detí.

Od roku 1996 je zaradená do siete skôl podporujúcich zdravie, k čomu smerujú viaceré aktivity školy zamerané i na posilnenie environmentálneho vzdelávania žiakov. Na škole pracuje Žiacky parlament i redakčná rada školského časopisu. Žiaci úspešne reprezentujú školu v športe, výtvarných a literárnych súťažiach, ale i speváckych, kde pravidelne obsadzujú popredné miesta. Dobré výsledky dosahujú i vo vyučovacom procese, o čom svedčí ich rozmiestňovanie na stredné školy i osemročné gymnáziá.

historia
fotogaleria